Dla kogo?

Długo zastanawiałam się nad nazwą bloga. Chciałam żeby była łatwa do zapamiętania i  jednocześnie określała to czym chcę się zajmować.

Czym czy Kim właściwie?- i jedno i drugie jest trafne ze względu na tematy, które chcę poruszyć jak i na jakże w moim odczuciu pomijaną grupę osób, które zazwyczaj są wrzucane do worka z „innymi problemami” bądź też owe trudności są na tyle bagatelizowane, że nikt nie podejmuję na ich temat dyskusji- wiecie chyba co mam na myśli?

Uważam, że zarówno ta grupa jak i tematy w niej poruszane są unikatowe, ważne, często delikatne a jeszcze częściej TABU– co właściwie najmniej mi się podoba więc postanowiłam to zmienić i poruszać tu kwestie „owiane społeczną tajemnicą”.

ZAZNACZAM! – Jeżeli chcesz ode mnie tylko cukierki to niestety nie jest to miejsce gdzie wszystko będzie słodkie, lekkie i przyjemnie. Ale za to będzie prawda, która często nie jest taka jaką znamy z kolorowych czasopism czy programów tv.

Tak więc masz jeszcze czas, żeby się wycofać i wcisnąć czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu Twojego monitora. 😉

Zostajesz?

To wspaniale!

Może więc przejdę już do jakiś konkretów.

Rozwiązanie to:

a. miejsce w którym będziemy dotykać tematów związanych z szeroko pojętą płodnością, staraniami o dziecko, ciążą, porodem, połogiem, macierzyństwem- jednym słowem będą to tematy okołoporodowe rozpatrywane pod różnymi kątami- także perspektywa jest….. powiedziałabym nieskończona, ponieważ tyle ile jest ludzi tyle jest unikatowych historii z których wynikają różnego rodzaju trudności godne uwagi i omówienia.

b. przestrzeń myślę, że dla WSZYSTKICH, ponieważ wyżej wymienione tematy właściwie dotyczą każdego człowieka- nawet jeżeli nie chcesz mieć dzieci to i tak ten temat się pojawia w Twoim życiu, bo to rodzina pyta, partner, bliskie Ci osoby są w ciąży i czasem nie wiesz jak masz się zachować co powiedzieć jak pomóc w różnych sytuacjach.

c. obszar w którym być może uda Ci się znaleźć odpowiedź  na nurtujące Cię pytania, dzięki czemu może zdarzyć się tak, że odnajdziesz rozwiązanie swoich trudności poprzez odwrócenie swojej uwagi od problemu a skierowaniem jej na szukanie potencjalnych rozwiązań.

Celowo nie wymieniam konkretnych obszarów nazywając je jedynie tematyką  PŁODNOŚCI oraz OKOŁOPORODOWĄ(w punkcie "a" wymieniłam co prawda kilka- dlatego abyście mogli mieć jakikolwiek pogląd na to co może Was tu spotkać) aby nie pominąć jakiegoś tematu bądź nie przeoczyć potencjalnego rozwiązania- bo i tak już wystarczająco – moim zdaniem –  Wasze trudności zostały zlekceważone albo zupełnie pominięte milczeniem co może być z pewnością jeszcze bardziej krzywdzące.

Pragę aby tym razem to Was nie spotkało a na pewno nie z mojej strony, nie na tym blogu.

Niedługo sami zorientujecie się czy jest to miejsce dla Was.

Zachęcam do kontaktu, do dzielenia się swoimi historiami- chcę abyście to Wy byli moimi nauczycielami, moim drogowskazem po tematach, które są zbyt rzadko poruszane albo TABU.

Jestem tu dla Was.

Tymczasem….

Zapraszam- proszę się rozgościć 😉

Będzie mi bardzo miło jeżeli nadal chcesz tu zostać i poszukać własnych rozwiązań.

Trzymam kciuki. 😉